חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אסטמה

כולנו מכירים את מחלת האסטמה, שהפכה בעשורים האחרונים, ככל הנראה גם בעקבות העלייה הניכרת בזיהום האוויר לאחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם. כ-10% מהמבוגרים, ו-15% מהילדים סובלים ממחלה זו. מעניין לדעת שילדים זכרים סובלים פי שניים מאסטמה, לעומת ילדות, הפרש ניכר זה מצטמצם עם ההתבגרות ואחוז חולי האסטמה הבוגרים זהה לאחוז החולות הבוגרות. אסטמה היא מחלה אשר באה לידי ביטוי בנשימה כבדה או קשיי נשימה, בדומה למחלות אחרות, היא נגרמת כתוצאה מתגובת יתר של המערכת החיסונית. בעת התקף של המחלה, נוצרת היצרות בסימפונות, הצינוריות הקטנות בריאות, אשר נגרמת מהיווצרות מוגברת של ליחה שמצטברת בדפנות איברי הנשימה, דבר המקשה על כניסה ויציאה של אוויר מהריאות. תופעה זאת גורמת לתחושת חנק, מועקה בחזה, שיעול, ליחה וצפצופים – אסטמה נחשבות לרוב כמחלה התקפית וכרונית.

הטיפול הרפואי הקונבנציונלי באסטמה

אם אתם או ילדיכם סובלים מאסטמה, אזי אתם בוודאי מכירים את הטיפולים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית לטיפול באסטמה.

הרפואה הקונבנציונלית מציעה טיפול נקודתי הנחשב לאפקטיבי רק בעת ההתקפים – טיפול באמצעות במשאף אשר מרחיב את הסימפונות, או נטילת תרופות מדכאות כגון אנטי-היסטמינים סטרואידים מסוגים שונים.

משאף אסטמה

הטיפול במחלת אסטמה הינו טיפול מתמשך אשר אינו פותר בדרך כלל את בעיות הנשימה הכרוניות, אלא רק מקל על הסימפטומים השונים.

כל שיטות הטיפול באסטמה אותן מציעה הרפואה הקונבנציונאלית אינן נחשבות ליעילות ברמה המספקת ולעיתים אף עלולות לגרום לתופעות לוואי כאלו ואחרות.

לרפואה הקונבנציונאלית אין למעשה פתרון לבעיה. קיימים רק טיפולים שמסוגלים לעיתים להקל על ההתקפים. התרופות על בסיס סטרואידים וקורטיזונים מובילות לתופעות לוואי רבות כגון: נפיחות בפנים, השמנה באיזור העורף נשירת שיער, אקנה, השמנה קיצונית, עלייה בלחץ דם, סוכרת, אוסטאופורוזיס ועוד.

הטיפול ההומאופתי באסטמה

כתוצאה מכך שהרפואה הקונבנציונלית אינה מסוגלת לרפא את האסטמה, אלא רק להקל על ההתקפים, פונים אנשים רבים אל הרפואה האלטרנטיבית, ובפרט להומאופטיה. בתהליך הטיפול באסתמה באמצעות הומאופתיה, נלקחים בחשבון מגוון רחב של פרמטרים כגון: זמן הופעת ההתקפים, תקופות בהן חומרתם עולה, האם קיימות בעיות פיזיות נוספות ועוד. בנוסף על כך, נלקחים בחשבון גם מאפיינים רגשיים ונפשיים והרגלים שונים שלכם, המטופלים, באמצעות שקלול הנתונים הללו, מותאם הטיפול הפרטני הטוב ביותר. חשוב מאוד לבחור הומאופת מקצועי ובעל ניסיון בתחום האסטמה, לכל הגילאים – הן עבור מקרים של אסטמה בילדים והן במקרים של אסטמה במבוגרים. הסיבה לכך היא שלהבדיל מהטיפול הקונבנציונלי, בו מטופלים בעלי סימפטומים דומים יקבלו טיפול דומה, הטיפול ההומאופתי מותאם באופן מדויק לכם ולצרכים שלכם. זהו תהליך שחשוב שיבוצע באופן מדויק.

יתרונות הטיפול ההומאופתי באסטמה

  • הטיפולים ההומאופתיים אינם כרוכים בתופעות לוואי ואינם מצריכים תלות בתרופות אשר עלולות להסב נזק.
  • בתחילת תהליך הריפוי התקפי האסטמה יהיו חלשים יותר.
  • טיפול מניעתי – במהלך הטיפול, פסקי הזמן בין התקף להתקף ילכו ויתארכו, עד שלבסוף המטופל ישתחרר לחלוטין מהאסטמה
  • חיסכון בימי מחלה – הילד שהיה חולה כל מספר שבועות, יחזור לגן או לבית הספר במשך שבועות רבים. ובכך יחסכו מההורים ימי חופשה בשל מחלות ילדיהם.
  • לצד הטיפול בתסמיני האסטמה, הטיפול ההומיאופתי תורם לשיפור של מגוון תפקודים נוסף, כמו בעיות שינה ואף גורם לעליית מצב הרוח.
  • הרמדי, התרופה ההומאופתית מותאמת באופן מדויק לכם המטופלים או לילדיכם, ולכן מסוגל לפתור את הבעיה שממנה נובעת האסטמה, ולא לטפל רק בסימפטומים.
  • הרמדי היא בעלת טעם מתוק, ולכן קל מאוד לתת אותם לילדים.