חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דלקות גרון

האם אתם או ילדיכם סובלים מדלקות גרון חוזרות, ומחפשים טיפול שאינו כולל אנטיביוטיקה? ישנם אנשים רבים הסובלים מרגישות מיוחדת, הגורמת להם להופעה של דלקות חוזרות בגרון. אנשים אלו לעיתים נאלצים לקחת טיפול אנטיביוטי לעיתים מספר פעמים בכל שנה, לעיתים ללא הכרח. דלקות גרון הן מחלה שאפשר לרפא אותה בדרך כלל תוך זמן קצר באמצעות טיפול הומאופטי, והחשוב מכל – ללא שום תופעות לוואי. אם תגיעו לטיפול הומאופטי בזמן המחלה או תעברו טיפול הומאופטי באופן קבוע תהנו מהיתרון העיקרי של הטיפול ההומאופטי על הטיפול המערבי והוא שניתן לחסוך פעמים רבות את הצורך בטיפול אנטיביוטי, ובעיקר למנוע את הישנות הדלקות. עם זאת חשוב לזכור שכמו בכל טיפול במחלות, חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל לפני ההגעה לטיפול.
https://www.youtube.com/embed/xryqgSXe3Ik?rel=0

דלקות הגרון נגרמות משני סוגי זיהומים:

  1. זיהום חיידקי, הנגרם על פי רוב ע”י חיידק סטרפטקוקוס מסוגים שונים.
  2. זיהום ויראלי. אם אתם סובלים מדלקות גרון הנגרמות על ידי חיידק, אתם בוודאי סובלים מכאבי גרון ממוקדים וחזקים.

לעיתים עם הקרנה לאוזניים. חום גובה, התנפחות של בלוטות הלימפה הצוואריות וכאבי גוף כלליים.

אם אתם סובלים מדלקות גרון וויראליות, סביר לוודאי שאתם חווים תחושת צריבה וכאבי גרון מפוזרים. תחושת שפעת כללית וחום.

דלקות גרון ויראליות הן מדבקות מאוד. ההדבקה מתבצעת על ידי שיעול או עיטוש. או אז מתעופף הוירוס באויר ומתפשט בקלות.

הטיפול הרפואי הקונבנציונאלי בדלקות גרון

הטיפול מתבצע כל ידי אבחנה במשטח גרון ובדיקה פיסיקאלית של הרופא, כגון הסתכלות לגרון, מישוש בלוטות הלימפה והצוואר ובדיקה של שאר האיברים הפנימיים בבטן. במקרה של זיהום חיידקי הנגרם כתוצאה מחיידק סטרופטוקוקוס יבחר לרוב הרופא בטיפול אנטיביוטי. במקרה של זיהום וויראלי אין לרפואה הקונבנציונאלית פיתרון, ולכן תפקיד הטיפול הוא להקל על הסימפטומים, למשל כדורים להקלה על הכאבים והורדת החום.

חסרונות הטיפול הקונבנציונלי בדלקות גרון

בטיפול בדלקת גרון חיידקית, הטיפול האנטיביוטי אכן מכחיד את החיידק, אם הוא מותאם כראוי לרגישות שלו, אך גורם לפגיעה גם בשאר החיידקים בפלורה – אוכלוסיית החיידקים הכללית שחייה לרוב במעיים. הדבר גורם לבעיות רבות, כגון: שלשולים, נפיחות וגזים, בחילות, הקאות ופעמים רבות להיווצרות של פטריות ווגינאליות. בעיות אלו נובעות בעיקר מכך שהאנטיביוטיקה גורמת להחלשה של המערכת החיסונית, דבר המוביל להידבקות מווירוסים, חיידקים וטפילים שבאופן רגיל מערכת החיסון הייתה יודעת לטפל בהם.

בטיפול בדלקת גרון ויראלית, אין לרפואה הקונבנציונאלית פתרון מלבד הקלה זמנית.

הטיפול ההומיאופטי בדלקות גרון

הטיפול ההומאופטי בדלקות גרון מתבצע בשיחה ללא צורך במגע או מישוש – דבר המפחית את רתיעת הילדים שמגיעים אל הטיפול עם טראומה מרופא שבזמן הבדיקה בדק את המקום הנגוע, ולחץ בדיוק במקום הכואב ביותר. בשיחת התשאול עושה ההומאופט אינדיבידואציה – כלומר התאמה מדוייקת של רמדי, תרופה הומאופתית, לכל מטופל באופן אישי. שעוזרת לו להבין איזו דלקת יש למטופל, מתי היא התחילה, מה מקל ומה מחמיר את הכאבים, על פי הרגשת המטופל. חשוב לקבל מידע מפורט ביותר עם הדקויות הרבות ביותר, שכן מידע זה עוזר להומאופט לייצר אבחנה מבדלת בין תרופות רבות שעומדות לרשותו, לעתים 700 או יותר. לדוגמה: במידה ואתם סובלים מדלקת גרון חיידקית חוזרת כל כמה חודשים, הטיפול המוצע יתבצע כך:

  1. שיחת תשאול מפורטת ומעמיקה, שבה תספרו על הכאבים ותכיפותם. השעות בהן יש החמרה בכאבים, או הטבה. מה באופן כללי גורם לכם להטבה, כגון שכיבה ללא תנועה, או שאתם חסרי מנוחה דווקא בשעת הכאב. לעומת זאת מה מחמיר את כאב, כגון החמרה בחדר סגור. או יציאה לאוויר הקר דווקא. בהמשך תפרטו האם יש הפרעות או כאבים נוספים בהם הייתם רוצים שנטפל. בחלק האמצעי של המפגש, אברר מאפיינים אישיותיים ורגשיים של האופי שלכם. ולצורך הבנה מעמיקה יותר נשוחח על פחדים וחלומות שלכם.
  2. עם תום המפגש, אני עורכת ניתוח והבנה מעמיקים של כל המידע שאספתי יחד איתכם. חשוב לי להבין את כל המאפיינים של דלקת הגרון, יחד עם מאפיינים גופניים נוספים – האם אתם סובלים מחום או מקור? האם אתם מזיעים או לא? מה אתם אוהבים לאכול ומה לא? ואבדוק מאפיינים נפשיים וריגשיים נוספים.
  3. בסיום ניתוח והבנת הבעיה, אני בוחרת בתרופה ההומאופטית המדוייקת עבורכם. זהו תהליך של אנליזה והבנה של כל מה שדרוש לטיפול, ו”תפירת בוטיק” של חליפה אישית עבור כל אחד מהפונים לטיפול. הדבר משול למעצב צמרת המתאים בגד לפי מידות הגוף האישיות של כל מטופלת. מהו הרמדי? המילה remedy משמעותה תרופה בעברית. הכוונה היא להכנה אישית של תרופה הומאופטית. הרמדיס עשויות מחומרים טבעיים בלבד. ממינרלים, צמחים או החי.
  4. הזמנת הרמדי מבית מרקחת מורשה.
  5. לאחר מספר ימים תקבלו את הרמדי והתהליך הטיפולי יתחיל. התהליך הינו עדין, ללא תופעות לוואי אך יסודי ומעמיק. אנו מצפים לראות מגמת שיפור מתמשכת בשבועות הראשונים.
  6. תוכלו לראות תוצאות ממשיות של הטיפול במהלך החודשים הקרובים.

יתרונות הטיפול ההומיאופטי בדלקות גרון

בניגוד לטיפול הקונבנציונלי, לטיפול ההומאופטי אין תופעות לוואי כלל. הרמדי, התרופה ההומאופטית, עשויה מחומרים טבעיים בלבד שאינם פוגעים במערכת החיסונית או בחיידקי מערכת העיכול. לפיכך, ניתן לחסוך פעמים רבות את הצורך בטיפול אנטיביוטי, ולהימנע מתופעות הלוואי שלו. כאשר מטופלים באופן קבוע, ניתן למנוע הן את חזרת הדלקות והן את הצורך בטיפול אנטיביוטי. מניעת הצורך בניתוחים להסרת שקדים או אדנואיד. האדנואיד או “השקד השלישי” הינו ריקמה בתוך הלוע, שמטרתה ללכוד ולסנן פולשים זרים (וירוסים או חיידקים) בדרכם למערכת הנשימה. לעיתים היא מוגדלת ומלאת נוזלים ולכן חוסמת את דרכי הנשימה, גורמת לנשימה מחרחרת, נחירות, עצירות נשימה והצטברות נוזלים באוזניים. קיים טיפול לדלקות גרון הנגרמות ע”י וירוס. התרופה ההומאופטית עשויה מכדורי מציצה מתוקים על בסיס סוכר חלב, זהו חומר טבעי, שהוא אינו תחליף סינתטי לסוכר וטעמו חביב מאוד על ילדים.