פסוריאזיס

כולנו מכירים את מחלת הפסוריאזיס, בין אם אנחנו סובלים ממנה בעצמנו ובין אם נתקלנו בה בקרב בני משפחה, חברים ומכרים.

פסוריאזיס, ספחת, הינה מחלת עור אוטואימונית, כלומר מחלה שבה מערכת החיסון שלנו תוקפת את הגוף עצמו במקום לתקוף פולש זר.

המחלה נגרמת כתוצאה מהחלפה מהירה מדי של התאים בשכבה העליונה של העור.

מוזמנים ליצור איתנו קשר

לשיחת ייעוץ מקצועית חינם (עד 30 דקות) מלאו את הפרטים
052-259-1787

מחלת הפסוריאזיס
מחלת הפסוריאזיס

הנגע האופייני של פסוריאזיס יבוא לידי ביטוי ברובד אדום אשר מכוסה בקשקש לבן. פסוריאזיס נפוצה באזורים שונים בגוף ובין היתר ניתן למצוא פסוריאזיס בברכיים, פסוריאזיס במרפקים, פסוריאזיס באיבר המין, פסוריאזיס בקרקפת ולעיתים גם באזורים אחרים בגוף.

מחלת הפסוריאזיספסוריאזיס, נחשבת מחלה כרונית ולאחר התפרצותה הראשונית, היא תשוב ותתפרץ לאורך כל החיים, כאשר לעיתים יהיו הפוגות בין התפרצות אחת לשניה. מחלת פסוריאזיס היא מחלה נפוצה, והיא תוקפת כשלושה אחוז מהאוכלוסייה. על פי הרפואה המערבית יש לפסוריאזיס מקור תורשתי, אבל נכון להיום, אין לה את היכולת להצביע על הסיבות להיווצרותה וכרגע, אין ברשות הרפואה הקונבנציונלית גם שיטה לריפוי המחלה.

הטיפול הרפואי הקונבנציונלי בפסוריאזיס קיימים שני סוגי טיפולים בפסוריאזיס אותם מציעה הרפואה הקונבנציונלית עבור החולים: טיפול מקומי וטיפול מערכתי. הטיפולים הללו מתבצעים על ידי תרופות המבוססות על סטרואידים, טיפול דרך זריקות ומגוון תרופות נוספות. ניתנים לחולים טיפולי הקרנות ושהייה בים המלח על בסיס טיפולים שנתיים. רבות מהתרופות אשר ניתנות על ידי הרפואה הקונבנציונאלית עלולות לגרום לנוטלים אותן לתופעות לוואי ולהשפיע בצורה קשה על מערכות השונות בגוף. לרפואה הקונבנציונאלית אין למעשה פתרון לבעיה. ישנם רק טיפולים מקלים מהתקף להתקף. התרופות על בסיס סטרואידים וקורטיזונים גורמות להרבה תופעות לוואי כגון: נפיחות בפנים, התעבות העורף, נשירת שיער, אקנה, השמנה קיצונית, עלייה בלחץ דם, סוכרת, אוסטיאופורוזיס, דפיקות לב, יובש בפה, פגיעה ברקמת העור והצטלקות ועוד.

הטיפול ההומאופטי בפסוריאזיס

אנשים רבים פונים בימינו אל הרפואה האלטרנטיבית, ואל ההומאופטיה בפרט כדי לטפל במחלת הפסוריאזיס. הם עושים זאת משום שהטיפול הקונבנציונלי שקיבלו נכשל, משום שתופעות הלוואי שלו מפריעות להם מאוד, או משום שהם מעדיפים טיפול טבעי שאינו תוקף את הסימפטומים אלא מזהה את מקור הבעיה ומטפל בה. על פי ההומיאופתיה בכדי להתגבר על מחלת הפסוריאזיס, צריך למצוא את הגורם אשר מביא להתפרצותה אצל האדם אשר סובל ממנה. בהליך הטיפול ההומאופטי נבדקת לעומק הפעם הראשונה בה לקיתם במחלה – מה היו הגורמים אשר יכלו להוות “טריגר” למחלה במקרה המיוחד שלכם, למשל האם הייתם שרויים במצוקה נפשית באותו הזמן, כמו כן, נבדקים רגישויות שונות, ואפיונים נוספים ייחודיים לכם, ובהתאם לכך מזוהה מקור המחלה. בכוחה של ההומאופתיה לעורר את המערכת החיסונית להילחם בגורמי המחלה ובכך בעצם להתגבר עליה ולהביא את השינוי המיוחל. חשוב מאוד לבחור הומאופט מנוסה, בעל ניסיון בטיפול בפסוריאזיס, מהניסיון הרב שנצבר בטיפול במחלה, ניתן לראות שאפשר להגיע לריפוי מוחלט של המחלה, בתהליך עדין ויסודי, על ידי ניתוח והבנת הגורמים הפנימיים למחלה. זהו תהליך מעמיק, סוג של “טיפול שורש” לנפש ולגוף. תהליך זה יוביל לריפוי הבעיה.


לשאלות וליצירת קשר מלאו את הפרטים

יתרונות הטיפול ההומאופטי בפסוריאזיס

גבר הסובל מפסוריאזיס
גבר הסובל מפסוריאזיס
  • פתרון מקור הבעיה המובילה לתגובה האוטואימונית ובכך לפסוריאזיס, לעומת תקיפה של הסימפטומים. על מנת לעשות זאת, יש צורך בהתאמה ספציפית של הרמדי למטופלים.
  • הרמדי עשוי מחומרים טבעיים בלבד, ואין לו כלל תופעות לוואי.
  • ברמדי יש חומר אחד בלבד מהטבע, ולכן אין חשש לתגובות בין תרופתיות.
  • הרמדי מתוק כמו סוכריות, על אף שאינו מכיל סוכר לבן, הדבר מקל על ילדים את השימוש.

דליה איתני

תפיסת העולם שלי

כמי שעוסקת שנים רבות בתחום ההומאופתיה, אני מאמינה בתהליך מתמיד של שמירה על בריאות ואיזון הגוף תוך שאיפה מתמדת להרמוניה. כמו כן אני מאמינה שבמרבית המחלות, כדאי לברר ולטפל במקור לבעיה. כיוון שטיפול שטחי בסימפטומים החיצוניים, ייתן פתרון זמני בלבד. התפיסה ההומאופתית היא קסומה בעיני כיוון שהיא לא מנסה לשנות את המטופל בכוח. כמו כן היא לא מנסה לשנות את תנאי חייו של המטופל, סביבת מגוריו או הדיאטה שלו. אין פה כללים נוקשים של "עשה ואל תעשה", אלא תפיסה ברורה של איזון עדין שבתחילה נראה מזערי, אולם בהמשך מתגלה כעצום.


חדשות

חדשות ומאמרים. לחץ לייק לקבלת עדכונים

שאלות ותשובות

user

דליה, אני סובל מרגישות ללקטוז מזה שנה אחת בלבד, אני בן 32. האם קיים טיפול הומאופטי לרגישות ללקטוז, כך שאוכל לחזור לצרוך מוצרי חלב אותם אני אוהב כ”כ? תודה.

המשך...

הטיפול בילדים

טיפולים לילדים

ההתמחות העיקרית שלי היא טיפול בילדים עם קשיי נשימה, בעיות עור, דלקות גרון ואוזניים חוזרות. פעמים רבות אני מוצאת עצמי תומכת בהורים לילד עם קשיי נשימה והולכת איתם "יד ביד" את המשעול של חיזוק המערכת החיסונית והפחתה הדרגתית בשימוש במשאפים וסטרואידים על ידי התמיכה ההומאופטית. המשך...